Hakkımızda

İzmir Çocuk Alerji ve İmmunoloji

Alerjik hastalıkların sıklığı son yıllarda çocuklar ve tüm yaş gruplarında artış göstermektedir. Yaşam koşullarındaki değişiklik, doğal çevreden uzaklaşma ve kentsel yaşam, beslenme şekillerindeki değişiklikler bizleri alerjik hastalıklar ile daha fazla karşı karşıya getirmektedir.  Alerjik hastalıklar, alerjik reaksiyonun meydana geldiği göz, burun, deri, solunum sistemi veya gastrointestinal sistem gibi bölgelere göre farklı klinik bulgular ile karşımıza çıkar. Dolayısıyla alerjik hastalıkların doğru ve zamanında tanısı, alerjen duyarlılığının doğru belirlenmesi ve uygun şekilde tedavi edilmesi, hastalığın kontrol altına alınmasında ve yaşam kalitesinin arttırılmasında son derece önemlidir.

Amacımız, çocukluk çağında tüm alerjik hastalıkların bilimsel gelişmeler ışığında yeni geliştirilen testler ile tanısının konularak takibinin sağlaması, hasta ve ailesinin hastalığı hakkında bilgilendirilmesi ve hastalık sürecinde karşı karşıya kalınan zorluklarda aileye destek olarak en iyi ve sağlıklı şekilde yetişkin çağa ulaşmasına yardımcı olmaktır.

Dr. Esra Toprak Kanık
Dr. Esra Toprak Kanık
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı / Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Uzmanı
EĞİTİM BİLGİLERİ Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi,2001 İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, 2008 Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk İmmunoloji ve Alerji Bilim Dalı, 2015